Ochrona natury leży w naszej naturze

W Solarwatt nie czekamy na zmianę, ale aktywnie do niej dążymy. Zmieniamy świat naszymi produktami OZE o długiej żywotności.
W Solarwatt nie czekamy na zmianę, ale aktywnie do niej dążymy. Zmieniamy świat naszymi produktami OZE o długiej żywotności.

Nasz cel

Chcemy przyczynić się do zrównoważonego rozwoju naszej planety. Czynimy to, odpowiedzialnie korzystając z jej zasobów i upowszechniając rozwiązania OZE. Dzięki temu zapewniamy sobie i naszym dzieciom lepszą przyszłość.

Produkty OZE

Nasze produkty mają ograniczać ślad węglowy, więc dbamy też o to, by podczas ich produkcji maksymalnie możliwie ograniczyć emisję gazów cieplarnianych. Cel jest jasny: pozytywny bilans ekologiczny.

Unikamy niepotrzebnie długiego transportu i współpracujemy z dostawcami surowców, którzy są certyfikowani w zakresie zrównoważonego rozwoju. Takie podejście jest ekologiczne, ekonomiczne i pośrednio wpływa na jakość naszych produktów.

Przedsiębiorstwo OZE

Zrównoważony rozwój zaczyna się w domu. Niezależnie od tego, czy chodzi o gospodarkę wodną, odpadami czy energią. Stale analizujemy, oceniamy i optymalizujemy produkcję i procesy związane z naszymi rozwiązaniami fotowoltaicznymi. Stale zwiększamy poziom recyklingu w produkcji naszych paneli i znacznie zmniejszyliśmy ilość energii potrzebnej do produkcji. Jesteśmy również zaangażowani w pozyskiwanie energooszczędnych produktów i usług, które pomagają poprawić wyniki związane z energią. Obejmuje to między innymi korzystanie w 100 procentach z ekologicznej energii elektrycznej w naszej siedzibie głównej w Dreźnie.

Wszyscy w Solarwatt wspólnie zwracamy uwagę na odpowiedzialne korzystanie z zasobów. Zużycie paliwa, a tym samym emisję CO2 przez naszych podróżujących pracowników zmniejszamy poprzez efektywne planowanie tras i promowanie biletów komunikacji miejskiej lub E-Bikes.

Oczywiście bierzemy również pod uwagę społeczną stronę zrównoważonego rozwoju. Dlatego też regularnie oferujemy naszym pracownikom obszerne szkolenia i utrzymujemy na niskim poziomie liczbę umów typu umowy o zlecenie.

Nasze certyfikaty i system zarządzania w skrócie

Od lat dobrowolnie poddajemy się certyfikacji zgodnie z normami Międzynarodowej Organizacji Standaryzacyjnej ISO. To potwierdza, że spełniamy uznane na świecie standardy jakości, przestrzegamy prawa i optymalizujemy rozliczne procesy.

  • Zarządzanie jakością: ISO 9001:2015
  • Zarządzanie środowiskowe: ISO 14001:2015
  • Zarządzanie bezpieczeństwem pracy: ISO 45001:2018
  • Zarządzanie energią: ISO 50001:2018