SOLARWATT - oto my

Jesteśmy przyjacielem każdego, kto chce wytwarzać zieloną energię przez resztę swojego życia.

SOLARWATT - oto my

Jesteśmy przyjacielem każdego, kto chce wytwarzać zieloną energię przez resztę swojego życia.
28lat
w branży fotowoltaicznej
Od wielu lat przecieramy szlaki w branży fotowoltaicznej. Wiele przeszliśmy i wiele się nauczyliśmy. Doświadczenie instytucjonalne, jak i poszczególnych osób, przekłada się na niezrównaną trwałość naszych produktów.
600+
pracowników
Drezno to nasz dom, ale możesz znaleźć nas, oraz naszych partnerów, w wielu zakątkach globu. I chcemy się rozrastać jeszcze bardziej, żeby oferować jeszcze lepszą obsługę klienta.
7 mln
sprzedanych modułów
Nikt nie rodzi się doskonały. My też musieliśmy się uczyć. Nie oferowaliśmy 30-letniej gwarancji od początku - dopiero od momentu, gdy nabraliśmy doświadczenia, a dane o niemal zerowej awaryjności potwierdziły słuszność naszej drogi.
100%
zielona produkcja
Do produkcji też potrzebna jest energia. Nasze produkty powstają w 100% z zielonej energii - a potem trafiają do Twojego domu, gdzie wytwarzają jej jeszcze więcej! Wszystko w imię ochrony klimatu.

Misja

Nasze wartości

Jesteśmy Solarwatt. Nie chcemy czekać na przyszłość. Tworzymy ją razem z innymi wizjonerami i wraz z tymi, którym droga jest wizja czystej energii dostępnej dla jak największej liczby ludzi.

Nasze produkty i nasze procesy produkcyjne są stworzone z myślą o jednym celu - jak największej trwałości naszych modułów. Nasze wytwory działają dłużej, przez co produkują więcej w okresie swojego życia, mając większy wpływ na życie właścicieli, a wraz z nimi całego społeczeństwa!

Nie robimy tego tylko dlatego, że kochamy naszą planetę. Potrzebujemy jej! Chcemy dać naszym dzieciom jutro i przyszłość. To dlatego budujemy nową, czystą przyszłość już dzisiaj.

Solarwatt. Zasilając lepsze jutro.

Zarząd Solarwatt

Detlef Neuhaus, CEO Solarwatt GmbH

Zdobywszy doświadczenie w firmach Rehau, Vaillant i Viessmann, Pan Neuhaus dołączył w 2010 roku do Solarwatt. Od 2012 pełni funkcję prezesa. Jest odpowiedzialny za strategię, zarządzanie produktami, sprzedaż i marketing.

Sven Böhm, CFO Solarwatt GmbH

Ma doświadczenie w sektorze energetycznym, inżynierii oraz funduszach inwestycyjnych. Pracował w RWE i jako niezależny konsultant. W 2018 dołączył do Solarwatt jako dyrektor finansowy. Odpowiedzialny jest za finanse, IT, HR, zakupy i logistykę.

Dr. Armin Froitzheim, CTO Solarwatt GmbH

W swej karierze pracował w takich firmach jak Siemens-Shell Solar, Ersol Solar Energy, Bosh Solar Energy, SolarWorld i Berliner Glas. Od 2020 roku jest dyrektorem ds. technologii, odpowiedzialnym za badania, rozwój i jakość.

Nasze priorytety

Niezawodność

Nasze moduły latami utrzymują wysoką wydajność, zmniejszając Twoje koszty i emisję. Wiemy o tym, bo nieustannie poddajemy je rygorystycznym testom.

Prostota

Nasi eksperci pomogą Ci stworzyć system dopasowany do Twoich potrzeb, tak byś cieszył się zieloną energią, czystym ciepłem i elektrycznym autem bez zbędnych komplikacji.

Wiedza

Zaopatrujemy się w wybrane komponenty od naszych zaufanych dostawców. Oferujemy też kompetentne i kompleksowe doradztwo.

Solarwatt to niemiecka jakość: nasze produkty są projektowane w Dreźnie i Hürth oraz produkowane w fabryce w Dreźnie. Nasze biura i fabryki są zasilane wyłącznie zieloną energią.

Zielony, zrównoważony rozwój to zarządzanie wodą, odpadami  i energią. Staramy się dawać w tym przykład, nieustannie sprawdzając i optymalizując nasze proces produkcyjne.

Oś czasu

Nasza historia

Dajemy naszym klientom więcej słońca - od 1993 roku.

Szwedzkie gospodarstwo z instalacją fotowoltaiczną zamontowaną przez naszego złotego partnera ECOKRAFT
Angielski dom z panelami fotowoltaicznymi, magazynem energii i sterownikiem
Dom rodzinny koło Lyonu
Australijska straż pożarna wybrała nasze moduły i magazyn energii w celu zabezpieczenia swoich dostaw energii.
Szwedzki dom z modułami szkło-szkło, zamontowanymi przez naszego złotego partnera ECOKRAFT
Ponad 2000 modułów fotowoltaicznych zapewnia cień i energię, nie tylko dla samochodów.
BMW world w Monachium zasilane naszymi modułami
Twój ruch

Gotów zmienić życie? Wybierz czystą energię już dziś.