Top

Przyznane nagrody

Nagrody przyznane SOLARWATT Group

Niemiecka nagroda za wzornictwo 2020 r. dla EnergyManager X

Niemiecka Rada Projektantów (Rat für Formgebung) przyznaje EnergyManager X nagrodę German Design Award 2020 w kategorii „Doskonały projekt produktu”.

Topowa marka PV 2019 – Moduły i pamięci masowe SOLARWATT

SOLARWATT został wyróżniony w tym roku przez Instytut Badawczy EuPD znakiem Top Brand PV za swoje moduły fotowoltaiczne (przez trzeci rok z rzędu) oraz za system przechowywania baterii MyReserve!

Ten znak „marka jakości” jest przyznawany firmom z branży solarnej, które uzyskały najwyższą ocenę w badaniach przeprowadzonych przez instytut wśród wielu instalatorów w całej Europie.

Niemiecka nagroda za wzornictwo 2019 r. dla EasyIn

Niemiecka Rada Projektantów (Rat für Formgebung) przyznaje modułowi solarnemu EasyIn montowanemu na dachu nagrodę German Design Award 2019 w kategorii „Doskonały projekt produktu”.

Niemiecka nagroda za innowacyjność 2018 r. dla MyReserve

Niemiecka Rada Projektowa (Rat für Formgebung) przyznał MyReserve „German Innovation Award 2018” w kategoriach „Business to Consumer Excellence” i „Design Thinking”.

Topowa marka PV 2018 – Moduły i pamięci masowe SOLARWATT

SOLARWATT został wyróżniony w tym roku przez Instytut Badawczy EuPD znakiem Top Brand PV za swoje moduły fotowoltaiczne (drugi rok z rzędu) oraz za system przechowywania baterii MyReserve!

Ten znak „marka jakości” jest przyznawany firmom z branży solarnej, które uzyskały najwyższą ocenę w badaniach przeprowadzonych przez instytut wśród wielu instalatorów w całej Europie.

„Cieszymy się, że nasza strategia biznesowa została nagrodzona tą nagrodą. Będziemy nadal koncentrować się na produktach o najwyższej jakości”. Detlef Neuhaus, Dyrektor Generalny SOLARWATT.

Nagroda EES 2015 & 2017

System magazynowania energii MyReserve nagrodzony dwukrotnie

System magazynowania energii MyReserve firmy SOLARWATT zdobył prestiżową nagrodę EES Award w 2015 roku oraz ponownie jako MyReserve Matrix w 2017 roku. Targi EES Europe są wiodącymi w Europie targami akumulatorów i systemów magazynowania energii. Odbywają się równolegle z Intersolar Europe, największymi w Europie targami branży solarnej. Nagroda EES przyznawana jest corocznie za wybitne i innowacyjne rozwiązania w sektorze magazynowania energii. „Jesteśmy bardzo dumni, że udało nam się przekonać jury do naszego systemu magazynowania energii. Ta prestiżowa nagroda potwierdza, że opracowaliśmy wyjątkowy produkt”, podkreśla Detlef Neuhaus.

Top Brand PV

SOLARWATT GmbH zdobył nagrody

Firma SOLARWATT GmbH została wyróżniona jako Top Brand PV przez niezależny podmiot badawczy EuPD Research zajmujący się badaniami rynku i opinii w 2015 i 2017 roku. To odznaczenie jest przyznawane wyłącznie firmom z branży solarnej, które otrzymały najwyższe oceny w ankietach przeprowadzonych przez EuPD Research wśród klientów i instalatorów. Moduły fotowoltaiczne SOLARWATT są oceniane przez instalatorów powyżej średniej i szczególnie często polecane klientom. „Cieszymy się, że otrzymaliśmy potwierdzenie naszej strategii biznesowej dzięki przyznanemu odznaczeniu”, podkreśla Detlef Neuhaus dyrektor generalny SOLARWATT GmbH. „Będziemy nadal koncentrować się na najwyższej jakości produktów i wyjątkowo dobrym ukierunkowaniu w stronę klienta”.

Top Battery Storage System 2016

System magazynowania energii SOLARWATT MyReserve to najlepszy system magazynowania  w 2016 r. Odznaczenie zostało przyznane przez magazyn Wirtschaftswoche we współpracy z niemieckim CleanTech Institute (DCTI) i EuPD Research. W kategoriach rentowności, serwisu i obsługi podczas instalacji zostały porównane 152 domowe systemy magazynowania energii od znanych producentów. MyReserve uzyskało ponadprzeciętną ocenę w każdej kategorii. „Nasza ofensywa innowacyjna w ostatnich latach przynosi efekty. Nie spoczniemy na laurach, a w przyszłości będziemy nadal rozwijać system i wyznaczać standardy w dziedzinie magazynowania energii”, mówi Detlef Neuhaus.

Wyróżnienie German Design Award 2016

System magazynowania energii MyReserve oraz Portal EnergyManager otrzymały nagrody

SOLARWATT GmbH otrzymała dwie nagrody na German Design Awards 2016. System przechowywania energii MyReserve zdobył nagrodę w kategorii „Energia”, a portal EnergyManager w kategorii „Interaktywne doświadczenie użytkownika”. Ocena „wyróżnienia specjalnego” przyznawana jest za prace, których projekt wykazuje szczególnie dobrze wykonane częściowe aspekty lub rozwiązania. Niemiecki Design Award jest corocznie wręczany przez Rat für Formgebung (Design Council) w celu odkrywania, prezentowania i rozróżniania unikalnych elementów. Detlef Neuhaus, dyrektor generalny SOLARWATT GmbH, mówi: „Jesteśmy zachwyceni prestiżową nagrodą za system magazynowania energii MyReserve i nasz portal EnergyManager. Pokazuje to, że nasze produkty nie tylko wyznaczają nowe standardy techniczne, ale także imponują pod względem wzornictwa”.

Sächsischer Staatspreis für Design 2014 (Saxonian State Award for Design 2014)

EnergyManager Portal wygrał nagrodę

Portal SOLARWATT EnergyManager zdobył Saksońską Nagrodę Państwową – Design 2014 w kategorii „Aplikacje – nowe media mobilne”. Portal EnergyManager jest przyjaznym dla użytkownika interfejsem użytkownika SOLARWATT EnergyManager i umożliwia monitorowanie i optymalizację przepływów energii w gospodarstwie domowym. Saksońska Nagroda Projektowa przyznawana jest co dwa lata i stanowi ważny element w sponsorowaniu średnich przedsiębiorstw w Wolnym Kraju Związkowym Saksonia. „Podczas tworzenia oprogramowania zawsze mieliśmy na uwadze klienta końcowego – dostępne aplikacje mają być proste i intuicyjne w użyciu. Oczywiście, to fantastyczne, że wygraliśmy Saksońską Nagrodę Państwową za wdrożenie naszego oprogramowania”, mówi Detlef Neuhaus.