Top

Dlaczego SOLARWATT?

Grupa SOLARWATT jest pionierem w branży fotowoltaicznej i dostarcza kompletne systemy produktów klasy premium, które są wykonane w Niemczech. Naszym celem jest zapewnienie inteligentnych rozwiązań, które pozwolą Ci zadeklarować swoją niezależność i wyprodukować, przechowywać i zarządzać swoją własną, darmową energią słoneczną.

SOLARWATT synonimem innowacyjnych systemów fotowoltaicznych najwyższej jakości

Niemiecka jakość

Nawet gdy międzynarodowe portfolio SOLARWATT rośnie, wszystkie produkty są nadal produkowane w Niemczech i spełniają najwyższe standardy jakości.

Innowacyjne produkty

SOLARWATT zawsze dąży do opracowania produktów, które najlepiej zaspokajają potrzeby klienta. Tworząc nasze produkty, przywiązujemy wagę do rozwoju technologicznego, dzięki czemu nasze innowacyjne produkty będą przydatne w dłuższej perspektywie.

Partnerskie relacje biznesowe

Podstawowym budulcem solidnej i zrównoważonej pracy SOLARWATT są partnerskie relacje biznesowe.

Wszechstronne produkty

SOLARWATT opracowuje produkty dla najbardziej różnorodnych zastosowań w gospodarstwach domowych i sektorach zaopatrzenia w energię – zawsze z myślą o Twoich potrzebach.

Wieloletnie doświadczenie

Jako jeden z pionierów w branży fotowoltaicznej SOLARWATT może się pochwalić ponad 20-letnim doświadczeniem w produkcji modułów fotowoltaicznych.

Najnowocześniejsza produkcja modułów

SOLARWATT posiada jeden z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych modułów fotowoltaicznych w Europie.

Gwarancje SOLARWATT

Dzięki SOLARWATT uzyskasz kompleksową ochronę Twojego systemu fotowoltaicznego.

Więcej

Charakterystyka firmy

SOLARWATT GmbH jest jednym z pionierów w branży fotowoltaicznej, który zmienił swoją pozycję na rynku w ramach udanej restrukturyzacji w 2012 roku. Drezdeńska firma zareagowała na zmiany rynku energii słonecznej, wycofując się całkowicie z masowego rynku modułów fotowoltaicznych.

SOLARWATT obecnie oferuje swoim klientom indywidualnym i małym firmom kompletne pakiety fotowoltaiczne do zdecentralizowanych źródeł ciepła. Pan Stefan Quandt, który jest zaangażowany w spółkę od 1998 roku, posiada większość udziałów od początku 2013 roku. SOLARWATT GmbH działa teraz na pełnych obrotach, co częściowo wynika z silnego partnerstwa, w tym również z BMW: od 2013 r. producent samochodów w Monachium współpracuje z SOLARWATT. Partnerstwo koncentruje się na dostarczaniu rozwiązań fotowoltaicznych do instalacji dachowych i wiat motoryzacyjnych dla klientów monachijskiego producenta samochodów.

W 2015 r. SOLARWATT przejął również oddziały grupy Centrosolar znajdujące się we Francji i krajach Beneluksu. Rosnąca złożoność w zakresie efektywności energetycznej i łączenia w sieć różnych źródeł energii stwarza ciągłe zapotrzebowanie na nowe rozwiązania: SOLARWATT GmbH opracował SOLARWATT EnergyManager, aby sprostać oczekiwaniom rynku. System zarządzania energią mierzy przepływy energii w gospodarstwie domowym i dostosowuje je tak, aby wykorzystywać jak najwięcej energii słonecznej w czterech ścianach właściciela. Jest to system dostosowany do wymagań klienta końcowego. Wszystkie dane prezentowane są w prosty sposób na portalu w intuicyjnym interfejsie graficznym menedżera energii. Po skonfigurowaniu system działa automatycznie i może być kontrolowany w dowolnym momencie za pośrednictwem tabletu, smartfona lub komputera stacjonarnego. Ponadto, EnergyManager może być dostosowany do indywidualnych potrzeb użytkownika i może być rozbudowywany za pomocą różnych dodatkowych modułów.

W czerwcu 2015 roku podczas targów Intersolar Europe SOLARWATT zaprezentował swój rewolucyjny system magazynowania energii MyReserve. MyReserve to najnowszej generacji bateria słoneczna bazująca na technologii litowo-jonowej, opierająca się na przełomowym rozwoju w energoelektronice. Dzięki zastosowaniu technologii prądu stałego system jest instalowany bezpośrednio między instalacją fotowoltaiczną a falownikiem. Minimalizuje to straty konwersji w systemie, a akumulator jest kompatybilny ze wszystkimi konwencjonalnymi falownikami PV.

Od lutego 2016 roku SOLARWATT GmbH posiada również w swoim portfolio moduły fotowoltaiczne SOLARWATT 60M high power o mocy szczytowej 300 W (Wp). Niemiecki pionier przemysłu fotowoltaicznego jest obecnie pierwszą firmą produkującą model szkło – szkło z tak wysokim uzyskiem mocy. Moduły typu szkło – szkło SOLARWATT są wyjątkowo trwałe i wyjątkowo odporne na wpływy środowiska – są w zasadzie „niełamliwe”. Po 5000 godzin testów w komorze starzeniowej (DHT), 60 monokrystalicznych ogniw fotowoltaicznych straciło mniej niż jeden procent swojej wydajności.